Президент вимагає заходів із систематичного розміщення інформації на Є-data та data.gov.ua

UA RU

Уряд отримав завдання підвищити доступність і зручність електронних послуг для фізичних та юридичних осіб. У тримісячний строк він має провести аудит роботи національних електронних інформаційних ресурсів, проаналізувати їх нормативне та фінансове забезпечення, технічний стан, рівень захищеності, повноти та ненадмірності даних, що оброблюють. За результатами такого аудиту урядовці мають:

  • уніфікувати норми, що регулюють роботу таких інформаційних ресурсів, зокрема запровадити єдині терміни та вимоги до створення, ведення, функціонування і захисту таких ресурсів;
  • забезпечити належну електронну взаємодію таких ресурсів, щоб мінімізувати кількість звернень фіз- та юросіб до суб’єктів владних повноважень та усунути потребу подавати документи у паперовій формі;
  • створити єдиний реєстр адрес вулиць та інших поіменованих об'єктів;
  • створити єдиний державний веб-портал електронних послуг, на якому фіз- та юрособи через власні електроні кабіни зможуть, зокрема, подавати звернення до державних органів, органів місцевого самоврядування та отримувати інформацію про хід і результати їх розгляду;
  • забезпечити систематичне розміщення інформації, яку оприлюднюють згідно із Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
  • вжити заходів, аби суб’єкти господарювання мали можливість подавати передбачену законодавством звітність в електронній формі.

Джерело: Указ Президента України від 29.07.2019 № 558/2019

Лілія Лахтіоновадиректорка департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки
Сфера публічних закупівель на порозі істотних змін. Деякі з них мають гармонізувати національне законодавство з європейським, а решта — вдосконалити закупівельний процес. Які зміни чекають на замовника?

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4759

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1481

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5905

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4753

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді