Чи доплачувати працівнику за роботу, яка визначена у його посадовій інструкції

Роботодавець не має права вимагати від працівника виконувати роботу, яка не обумовлена у трудовому договорі. За тимчасової відсутності працівника його обов’язки може виконувати інший працівник без звільнення від своєї основної роботи. За статтею 105 КЗпП за таку додаткову роботу працівнику передбачена доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Для працівників бюджетних установ розмір такої доплати становить 50% посадового окладу (тарифної ставки) працівника, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника.

Однак фахівці ГУ Держпраці у Львівській області зауважили, що цю доплату не встановлюють, окремий наказ на виконання роботи тимчасово відсутнього працівника не видають, якщо у посадовій інструкції працівника визначено, що він виконує обов’язки іншого працівника на час його відсутності. Адже по суті це його трудова функція, за яку він отримує заробітну плату.

У інших випадках обов’язки тимчасово відсутнього працівника може виконувати інший працівник лише після того, як роботодавець отримає від нього попередню згоду та видасть відповідний наказ.

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці педагогічних працівників: посадові оклади 2023 року

Якими є посадові оклади педпрацівників, вчителів ДЮСШ і науково-педагогічних працівників? Відповіді на ці та інші питання, а також приклади нарахування зарплати педпрацівникам – у даному огляді.
511369

Зарплата працівників вищої освіти 2023

Зарплата викладачів 2023: тарифна сітка на 2023 рік для працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці ➤ приклади нарахування зарплати викладачам
202342

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього або відстороненого працівника

Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
64196