З 05.08.2019 в Україні запровадили міжнародні номери банківського рахунку IBAN відповідно до вимог стандарту ISO 13616. З цієї дати контрагентам банки відкривають рахунки за новим стандартом.
Нові рахунки складаються з 29 літерно-цифрових символів, викладених у такій послідовності:
- код України — UA (2 літери);
- контрольний розряд — 2 цифри;
- код банку — 6 цифр;
- рахунок — довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31.10.2019 року — від 5 до 14 символів, з 01.11.2019 року — від 5 до 19 символів).
Якщо рахунок контрагента не змінився, у платіжному дорученні, як і раніше, зазначайте у реквізитах:
- код банку — МФО банку;
- рахунок — номер розрахункового рахунку контрагента (за раніше діючим стандартом).
Якщо рахунок контрагента відкрито за стандартом IBAN, у платіжному дорученні зазначайте у реквізитах:
- код банку — «0»;
- рахунок — номер розрахункового рахунку контрагента за стандартом IBAN.
За аналогією заповнюйте Реєстр бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів. Якщо рахунок контрагента відкрито за стандартом IBAN, у реквізитах «Дані бюджетного фінансового зобов’язання/реквізити кредитора/:
- МФО банку» — «0»;
- номер рахунку в банку» — номер розрахункового рахунку контрагента за стандартом IBAN.
З 01.11.2019 усі рахунки, в т. ч. в органі Казначейства, будуть відкриті за стандартом IBAN.
За інформацією Національного банку України
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ Бюджетні установи мають реєструвати свої зобов’язання в органах Казначейства. Як діяти у нестандартних ситуаціях — договір уклали на два роки або визнали нікчемним чи повернули оплачений товар?
7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
⚡️Зберігайте повний календар та строки подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності на 2022 рік!
⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.