Як оплатити листок непрацездатності, якщо МСЕК визнала хворого інвалідом

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Допомогу по тимчасовій непрацездатності оплачуємо коштом ФСС починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення або до встановлення МСЕК інвалідності.

На огляд до МСЕК хворого направляє лікарсько-консультаційна комісія лікувально-профілактичного закладу. При цьому у листку непрацездатності зазначають у графах:

  • «Направлений до МСЕК» — дату направлення документів на МСЕК, що підтверджується підписом голови лікарсько-консультативної комісії;
  • «Оглянутий у МСЕК» — дату огляду хворого.
  • «Висновок МСЕК» — висновок, що засвідчується підписом голови МСЕК та печаткою МСЕК.

Висновок МСЕК може бути таким:

  • визнаний інвалідом певної групи та категорії;
  • інвалідом не визнаний, потребує долікування;
  • інвалідом не визнаний, працездатний.

Якщо хворого визнано працездатним, термін тимчасової непрацездатності закінчується датою огляду в МСЕК. Тобто, у графі «Стати до роботи» листка непрацездатності зазначають дату, наступну за датою огляду в МСЕК. Якщо визнано непрацездатним, листок непрацездатності продовжується ЛКК лікувально-профілактичного закладу до відновлення працездатності або повторного направлення до МСЕК.

У разі визнання хворого інвалідом листок непрацездатності закривають днем надходження документів хворого на МСЕК. Дату встановлення інвалідності обов’язково зазначають у листку непрацездатності.

Оплаті підлягає період тимчасової непрацездатності, визначений в листку непрацездатності, до дня встановлення інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності). При цьому, день встановлення групи інвалідності оплаті не підлягає.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62478

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
69490

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
91001

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
105771

Електронний лікарняний: інструкції для бухгалтера

Виокремили найважливіше про електронний лікарняний для бухгалтерів. Про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних поговоримо у статті
50501

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді