Допомогу по тимчасовій непрацездатності оплачуємо коштом ФСС починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення або до встановлення МСЕК інвалідності.
На огляд до МСЕК хворого направляє лікарсько-консультаційна комісія лікувально-профілактичного закладу. При цьому у листку непрацездатності зазначають у графах:
- «Направлений до МСЕК» — дату направлення документів на МСЕК, що підтверджується підписом голови лікарсько-консультативної комісії;
- «Оглянутий у МСЕК» — дату огляду хворого.
- «Висновок МСЕК» — висновок, що засвідчується підписом голови МСЕК та печаткою МСЕК.
Висновок МСЕК може бути таким:
- визнаний інвалідом певної групи та категорії;
- інвалідом не визнаний, потребує долікування;
- інвалідом не визнаний, працездатний.
Якщо хворого визнано працездатним, термін тимчасової непрацездатності закінчується датою огляду в МСЕК. Тобто, у графі «Стати до роботи» листка непрацездатності зазначають дату, наступну за датою огляду в МСЕК. Якщо визнано непрацездатним, листок непрацездатності продовжується ЛКК лікувально-профілактичного закладу до відновлення працездатності або повторного направлення до МСЕК.
У разі визнання хворого інвалідом листок непрацездатності закривають днем надходження документів хворого на МСЕК. Дату встановлення інвалідності обов’язково зазначають у листку непрацездатності.
Оплаті підлягає період тимчасової непрацездатності, визначений в листку непрацездатності, до дня встановлення інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності). При цьому, день встановлення групи інвалідності оплаті не підлягає.
За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області