Обмеження щодо загальної тривалості щорічних основної та додаткових відпусток встановлені частиною третьою статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
Так, тривалість щорічних відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, на які має право працівник за один робочий рік.
Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили, що обмеження не поширюється на випадки, коли працівнику надається щорічна основна відпустка за поточний робочий рік і невикористана відпустка за минулий робочий рік. Адже невикористану частину щорічної відпустки потрібно надати працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.
Закон не визначає терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, не забороняє надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання.
Із листа Мінсоцполітики від 08.07.2019 № 793/0/204-19
Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Працівник бюджетної установи в будь-який час може написати заяву на відпустку без збереження зарплати. Розглянемо, як її скласти правильно
У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?