Ограничения по общей продолжительности ежегодных основного и дополнительных отпусков установлено частью третьей статьи 10 Закона Украины «Об отпусках» от 15.11.1996 № 504/96-ВР.
Так, продолжительность ежегодных отпусков не может превышать 59 календарных дней, на которые имеет право работник в соответствующий рабочий год, то есть за один рабочий год.
Специалисты Минсоцполитики разъяснили, что ограничение не распространяется на случаи, когда работнику предоставляется ежегодный основной отпуск за текущий рабочий год и неиспользованный отпуск за прошлый рабочий год. Ведь неиспользованную часть ежегодного отпуска должна быть предоставлена работнику, как правило, до конца рабочего года, но не позднее 12 месяцев после окончания рабочего года, за который предоставляется отпуск.
Закон не определяет срок давности, после которого работник теряет право на ежегодные отпуска, не запрещает предоставлять ежегодные отпуска в случае их неиспользования.
Из письма Минсоцполитики от 08.07.2019 № 793/0/204-19
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.