Як відображати ПДВ зі знаком «мінус» у податковій декларації

UA RU

Якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення ПДВ звітного (податкового) періоду. Суму ПДВ з «мінусом» дозволено зараховувати до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Для цього таку суму ПДВ відображаємо у Додатках 2 і 3 до податкової декларації з ПДВ. Від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яку переносимо до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, деталізуємо лише в частині періодів її виникнення.

Фахівці ДФС роз’яснили, що при заповненні цих додатків доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення. Тобто податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуйте на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення — від найдавнішого до найновішого.

У графі 2 таблиці 2 додатка 3 рекомендовано вказувати індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період), та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто спочатку відображайте «найновішу» щодо звітного періоду подання декларації суму ПДВ з «мінусом».

Якщо такі суми ПДВ у цих додатках хочете відображати за іншим принципом, в іншій послідовності, доцільно отримати індивідуальну податкову консультацію.

З ІПК ДФС від 06.08.2019 № 3674/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

image72

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121327

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117809

Звіт про власний капітал

Звіт про власний капітал (форма № 4-дс) – один зі звітів, які подають у складі річної фінансової звітності. У статті експерт розкаже все про інформацію, яку слід розкривати у цьому звіті, а також на зразку покаже, як заповнювати його рядок за рядком.
36121

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді