Як відображати ПДВ зі знаком «мінус» у податковій декларації

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення ПДВ звітного (податкового) періоду. Суму ПДВ з «мінусом» дозволено зараховувати до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Для цього таку суму ПДВ відображаємо у Додатках 2 і 3 до податкової декларації з ПДВ. Від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яку переносимо до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, деталізуємо лише в частині періодів її виникнення.

Фахівці ДФС роз’яснили, що при заповненні цих додатків доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення. Тобто податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуйте на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення — від найдавнішого до найновішого.

У графі 2 таблиці 2 додатка 3 рекомендовано вказувати індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період), та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто спочатку відображайте «найновішу» щодо звітного періоду подання декларації суму ПДВ з «мінусом».

Якщо такі суми ПДВ у цих додатках хочете відображати за іншим принципом, в іншій послідовності, доцільно отримати індивідуальну податкову консультацію.

З ІПК ДФС від 06.08.2019 № 3674/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

image22

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62152

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
107781

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
86027

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49330

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
166328

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді