Нарахували індексацію зарплати після звільнення — що з ЄСВ

Суми індексації заробітної плати є складовою фонду додаткової заробітної плати і є виплатами за відпрацьований час.

Якщо після звільнення працівника йому нарахували зарплату (індексацію) за попередні місяці, базу нарахування ЄСВ визначайте поділивши суму зарплати (індексації) на кількість місяців, за які її нарахували. При цьому суми індексації за відповідний місяць включайте до суми зарплати за відповідний попередній місяць (ЗІР, підкатегорія 301.04.01).

Але слід зауважити, коли за відповідний попередній місяць сума зарплати була менше розміру мінімальної зарплати (неповний робочий час, відпустка без збереження зарплати), база нарахування ЄСВ включала додаткову базу (реквізит 19 Таблиці 6 Звіту з ЄСВ). У такому разі базу нарахування ЄСВ за відповідний попередній місяць, у т. ч. додаткову базу нарахування ЄСВ, відкоригуйте на суму нарахованої індексації. І це відобразіть у Звіті з ЄСВ за той місяць, у якому нарахували індексацію після звільнення працівника.

Із ЗІР ДФС підкатегорія 301.04.01

Як індексувати зарплату службовцям, спеціалістам, керівним працівникам ОМС у червні, липні
Ніна Підлужна,заступник генерального директора Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики України
Держстат встановив індекс інфляції у червні 2019 року у розмірі 99,5%. Яким категоріям працівників бюджетної сфери нараховувати індексацію у серпні 2019-го та у яких розмірах виплачувати — у публікації

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24775

ЄСВ 2024

Проєктом Держбюджету-2024 (законопроєкт № 10000) встановлено нові підвищені розміри мінімальної заробітної плати, окрім цього в Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, який повноваження податківців з адміністрування ЄСВ 2024 року передає Пенсійному фонду України. Розглянемо що таке єдиний соціальний внесок та як він зміниться у 2024 році та які новації з ЄСВ слід очікувати.
3903

Мінімальна заробітна плата 2024 року

Мінімальна зарплата зміниться у 2024 році. Мінімалка 2024 буде підвищена двічі на рік. В нашій статті – як мінімальна зарплата в Україні вплине на основні соціальні показники та податки: виплати бюджетникам, пенсії, мінімальний розмір ЄСВ та мінімальну пенсію.
3263

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2023

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
57322