Не дотримали строку тривалості відпустки без збереження зарплати — штраф

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження зарплати на строк, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік (стаття 84 КЗпП, стаття 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон № 504). Тобто, основними підставами для її надання є:

  • згода сторін;
  • сімейні обставини та інші причини;
  • тривалість не більше 15 календарних днів на рік.

У випадках, передбачених статтею 25 Закону № 504, працівнику в обов’язковому порядку надають відпустку без збереження заробітної плати за його бажанням визначеної тривалості, яка не включається у граничний строк для відпустки без збереження зарплати за згодою сторін.

Особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно з законодавством. Тобто, на посадових осіб держорганів, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ накладають штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн).

Окрім цього, за порушення вимог статті 84 КЗпП, статей 25, 26 Закону № 504 на держорган, орган місцевого самоврядування, бюджетну установу накладуть штраф у розмірі мінімальної заробітної плати (4173 грн).

За інформацією Управління Держпраці в Полтавській області

Не дотримали строку тривалості відпустки без збереження зарплати — штраф
Алла ВОЛОВЕНКО, експерт Експертус Головбух
Працівник відгуляв відпустку «за свій рахунок» в обов’язковому порядку та просить ще таку ж «за згодою сторін»? Чи може роботодавець погодитися?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5014

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
1451

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні.
292746

Виплата декретних у 2023 році

Декретні виплати: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
374308

Розрахунок відпускних на прикладах 2023

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2023 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
629273