Не дотримали строку тривалості відпустки без збереження зарплати — штраф

UA RU

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження зарплати на строк, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік (стаття 84 КЗпП, стаття 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон № 504). Тобто, основними підставами для її надання є:

  • згода сторін;
  • сімейні обставини та інші причини;
  • тривалість не більше 15 календарних днів на рік.

У випадках, передбачених статтею 25 Закону № 504, працівнику в обов’язковому порядку надають відпустку без збереження заробітної плати за його бажанням визначеної тривалості, яка не включається у граничний строк для відпустки без збереження зарплати за згодою сторін.

Особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно з законодавством. Тобто, на посадових осіб держорганів, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ накладають штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн).

Окрім цього, за порушення вимог статті 84 КЗпП, статей 25, 26 Закону № 504 на держорган, орган місцевого самоврядування, бюджетну установу накладуть штраф у розмірі мінімальної заробітної плати (4173 грн).

За інформацією Управління Держпраці в Полтавській області

Не дотримали строку тривалості відпустки без збереження зарплати — штраф
Алла ВОЛОВЕНКО, експерт Експертус Головбух
Працівник відгуляв відпустку «за свій рахунок» в обов’язковому порядку та просить ще таку ж «за згодою сторін»? Чи може роботодавець погодитися?

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373952

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111039

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді