По семейным обстоятельствам и по другим причинам работнику может предоставляться отпуск без сохранения зарплаты на срок, обусловленный соглашением между работником и работодателем, но не более 15 календарных дней в году (статья 84 КЗоТ, статья 26 Закона Украины «Об отпусках» от 15.11.1996 № 504/96-ВР, далее — Закон № 504). То есть, основанием для ее предоставления является:
- согласие сторон;
- семейные обстоятельства и другие причины;
- продолжительность не более 15 календарных дней в году.
В случаях, предусмотренных статьей 25 Закона № 504, работнику в обязательном порядке предоставляется отпуск без сохранения заработной платы по его желанию определенной продолжительности, которая не включается в предельный срок для отпуска без сохранения зарплаты по соглашению сторон.
Лица, виновные в нарушении законодательства об отпусках, несут ответственность согласно законодательству. То есть, на должностных лиц госорганов, органов местного самоуправления, бюджетных учреждений налагают штраф от 30 до 100 необлагаемых минимумов доходов граждан (510-1700 грн).
Кроме этого, за нарушение требований статьи 84 КЗоТ, статей 25, 26 Закона № 504 на госорган, орган местного самоуправления, бюджетное учреждение наложат штраф в размере минимальной заработной платы (4173 грн).
По информации Управления Гоструда в Полтавской области
Законодавство гарантує право на відпустку за свій рахунок, зокрема — пенсіонерам за віком. Чи можуть такі особи претендувати ще й на відпустку за згодою сторін?
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.