Мінекономрозвитку створило робочу групу, що має вирішити проблему, пов’язану з підвищенням цін на нафтопродукти та пальне у договорах про закупівлю.
Експерти шукатимуть оптимальний підхід до зміни ціни в договорах про закупівлю за умови волатильності ринку нафтопродуктів та пального. Тобто такий підхід, що забезпечить:
- закупівлі замовниками нафтопродуктів та пального за реальною ціною;
- прозору зміну ціни.
За результатами роботи експертів Мінекономрозвитку підготує узагальнене роз’яснення.
Джерело: ФБ-сторінка Департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку
Замовник-бюджетник хоче розірвати укладений договір. Для цього він звертається до суду. Свій позов аргументує тим, що асигнувань немає — у бюджеті вони не передбачені.
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Іноді сторонам договору важко точно визначити кількість чи об›єм поставленого товару. У такій ситуації постачальник просить застосувати в договорі про закупівлю толеранс. Чи не буде це порушенням Закону про закупівлю?
Треба провести дозакупівлю наприкінці року? Прочитайте 5 умов, коли можна продовжити дію договору про закупівлю на 20%, і готові рішення для 8 ситуацій, у яких можуть виникнути складнощі. Дізнайтеся, як довести законність зміни умов договору і яка відповідальність, якщо вимоги законодавства порушені
Договорів не буває навіки. Тим більше в сучасних економічних реаліях. Уклавши договір навіть після проведення відкритих торгів через систему Prozorro може постати питання про зміну його умов. Додаткова угода до договору про публічні закупівлі – це шлях до зміни умов. Це може бути зміна істотних умов договору закупівлі, зміна ціни або додаткова угода на зменшення обсягів закупівлі. Як і коли її можна укласти та подати інформацію у даній консультації.
Замовники тепер зобов’язані звітувати про всі закупівлі від 1 копійки до 50 тис. грн, проведені не у Prozorro. Покажемо, як у такому разі правильно заповнити звіт