Необгрунтовані активи і незаконне збагачення

UA RU

У разі набрання законної сили рішенням суду про визнання необгрунтованими активів та стягнення їх у дохід держави, припинятимуть:

  • дію трудового договору з особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • повноваження осіб, які працюють на виборних посадах.

Такі новації визначає законопроєкт № 1031 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів».

Необгрунтованими активами вважатимуть активи, щодо яких судом на підставі поданих доказів не встановлено, що вони або грошові кошти, необхідні для їх придбання, були набуті за рахунок законних доходів.

Окрім цього, передбачено кримінальну відповідальність за незаконне збагачення — позбавлення волі на строк 5-10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Незаконним збагаченням вважатимуть набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на 12000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її доходи (для 2019 року — близько 11,5 млн грн).

До зазначеної вартості не враховуватимуть необгрунтовані активи.

Із законопроєкту № 1031

Необгрунтовані активи і незаконне збагачення
Олеся СКРИМОВСЬКА,головний редактор Експертус Головбух
Ціни зростають щороку на все, зокрема і на необоротні активи — меблі, комп’ютерну техніку, ноутбуки. Це зумовлює певні труднощі бюджетним установам, які мають закупити устаткування.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
8686

Звільнення працівників у воєнний час – зразки документів

Запровадження воєнного стану та збройна агресія призвели до збільшення частоти звільнення працівників у бюджетних установах з причин їх смерті, тривалої відсутності чи через знищення майна установ. Розглянемо детально ці процедури звільнення та які документи потрібно видати при цьому.
43209

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
229265

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
65869

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
122847

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді