Сьогодні НБУ знизив облікову ставку

UA RU

Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 16,5% річних з 06.09.2019. Пом’якшення монетарної політики пов’язано з очікуваним прогнозом уповільнення інфляції до цілі 5% (Інфляція в липні (9,1% у річному вимірі) була вищою за траєкторію прогнозу, опублікованому в останньому Інфляційному звіті).

Правління НБУ відзначило, що внутрішні політичні ризики для зниження інфляції до цілі послабилися з початком роботи Парламенту нового скликання та формуванням нового Уряду. Це відкриває можливість для активізації переговорів з МВФ щодо нової програми співпраці.

Водночас, зберігаються загрози для фінансової стабільності, пов’язані з перебігом судових процесів щодо рішень держави, спрямованих на оздоровлення банківського сектору.

Ризики зовнішнього походження, відзначені Правлінням НБУ під час попереднього засідання з монетарної політики у липні, також залишаються актуальними. А саме:

  • припинення транзиту газу з Росії територією України з початку 2020 року;
  • посилення торговельних війн та підвищення турбулентності на глобальних фінансових ринках;
  • ескалація військового конфлікту та нові торговельні обмеження з боку Росії.

У подальшому цикл пом’якшення монетарної політики продовжиться за умови стійкого уповільнення інфляції до цілі 5%. Темп зниження облікової ставки до нейтрального рівня 8% залежатиме від ризиків як внутрішнього, так і зовнішнього походження.

За інформацією НБУ

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405860

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді