Якщо загальна тривалість щорічної відпустки працівника становить 24 календарні дні, компенсувати невикористані дні відпустки можливо тільки при звільненні.
Отримати компенсацію за невикористані дні відпустки можуть тільки працівники віком старше 18 років і лише за дні щорічної відпустки. Соціальна додаткова відпустка на дітей, навчальна, чорнобильська та відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни у визначенні правила «24 календарних днів» участі не беруть.
Якщо працівник не скористався своїм правом на щорічну відпустку за декілька попередніх років, 24 календарні дні за кожен відпрацьований робочий рік роботодавець зобов’язаний надати працівнику днями відпочинку, а за інші дні, за бажанням працівника, може виплачуватись компенсація.
Деякі категорії працівників бюджетної сфери мають право на щорічні відпустки більшої тривалості, ніж 24 календарні дні. Виплата грошової компенсації для них здійснюється у звичайному порядку. Однак грошову компенсацію за частину щорічної відпустки педагогічним працівникам виплачують тільки за умови забезпечення їх роботою у відповідний період.
За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску