Якщо загальна тривалість щорічної відпустки працівника становить 24 календарні дні, компенсувати невикористані дні відпустки можливо тільки при звільненні.
Отримати компенсацію за невикористані дні відпустки можуть тільки працівники віком старше 18 років і лише за дні щорічної відпустки. Соціальна додаткова відпустка на дітей, навчальна, чорнобильська та відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни у визначенні правила «24 календарних днів» участі не беруть.
Якщо працівник не скористався своїм правом на щорічну відпустку за декілька попередніх років, 24 календарні дні за кожен відпрацьований робочий рік роботодавець зобов’язаний надати працівнику днями відпочинку, а за інші дні, за бажанням працівника, може виплачуватись компенсація.
Деякі категорії працівників бюджетної сфери мають право на щорічні відпустки більшої тривалості, ніж 24 календарні дні. Виплата грошової компенсації для них здійснюється у звичайному порядку. Однак грошову компенсацію за частину щорічної відпустки педагогічним працівникам виплачують тільки за умови забезпечення їх роботою у відповідний період.
За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало