Компенсація за дні невикористаної відпустки протягом року

Якщо загальна тривалість щорічної відпустки працівника становить 24 календарні дні, компенсувати невикористані дні відпустки можливо тільки при звільненні.

Отримати компенсацію за невикористані дні відпустки можуть тільки працівники віком старше 18 років і лише за дні щорічної відпустки. Соціальна додаткова відпустка на дітей, навчальна, чорнобильська та відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни у визначенні правила «24 календарних днів» участі не беруть.

Якщо працівник не скористався своїм правом на щорічну відпустку за декілька попередніх років, 24 календарні дні за кожен відпрацьований робочий рік роботодавець зобов’язаний надати працівнику днями відпочинку, а за інші дні, за бажанням працівника, може виплачуватись компенсація.

Деякі категорії працівників бюджетної сфери мають право на щорічні відпустки більшої тривалості, ніж 24 календарні дні. Виплата грошової компенсації для них здійснюється у звичайному порядку. Однак грошову компенсацію за частину щорічної відпустки педагогічним працівникам виплачують тільки за умови забезпечення їх роботою у відповідний період.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1506

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
9010

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71315

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
792

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3248