Соціальні послуги планують надавати по-новому

Мінсоцполітики розробило проєкт постанови КМУ «Деякі питання надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення», якою передбачено:

  • затвердження Порядку надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення та компенсації надавачам вартості соціальних послуг;
  • зміни до постанови КМУ «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 23.04.2014 № 117;
  • скасування Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів.

Тобто, соціальне замовлення більше не здійснюватимуть за рахунок бюджетних коштів. Надавачами соціальних послуг будуть юридичні особи або фізичні особи — підприємці. Їх обиратимуть за конкурсом.

Таким надавачам компенсуватимуть вартість соціальних послуг за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів. Замовниками соціальних послуг виступатимуть розпорядники бюджетних коштів, на яких покладено обов’язок з організації надання соціальних послуг, тобто:

  • Рада міністрів АР Крим;
  • місцева держадміністрація чи її структурний підрозділ;
  • виконавчий орган міської ради міста обласного (республіканського — в АР Крим) значення, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради ОТГ.

У договорах про надання соціальних послуг дозволено передбачати попередню оплату у розмірі 50% вартості послуг на строк до 6 місяців. При цьому послуги можуть надаватись і в наступний бюджетний період.

Із проєкту постанови КМУ «Деякі питання надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення»

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Адвент-календар: розваги, привітання, подарунки

Любі колеги, щоб наповнитися святковим настроєм, заходьте в адвент‑календар та отримайте подарунки від редакції журналу «Головбух Бюджет»! Щодня відкривайте підсвічену комірку з поточною датою, просто натиснувши на неї.
89

Всеукраїнська премія SuperГОЛОВБУХ 2023 – переможці

Україно, знайомся, експертне журі обрало найкращого бухгалтера в 2023 році! Цьогоріч церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнської премії SuperГоловбух 2023 відбулася під час семінару «ТОП-20 кейсів, що вбережуть бухгалтера від штрафів» у Києві. Хто потрапив у ТОП-3 — в огляді церемонії нагородження лауреатів.
97

Облікова політика бюджетної установи

Кожен бухгалтер хоче мати ідеальну облікову політику. Що таке облікова політика, які має складові, як погоджувати та змінювати її – звіртесь з експертом.
10490

Корисність основних засобів: оцінка, проводки

Переоцінка та зменшення корисності основних засобів – бухгалтер стикається з цими поняттями у своїй роботі. Як оцінити корисність основних засобів та облікувати втрати/вигоди від зменшення/відновлення корисності ОЗ – експерт підкаже.
2876