Чи встановлювати доплату вихователю ДНЗ за перевищення планової наповнюваності групи

У закладах дошкільної освіти наповнюваність груп становить:

  • для дітей віком до 1-го року — до 10 осіб;
  • для дітей віком від 1-го до 3-х років — до 15 осіб;
  • для дітей віком від 3-х до 6-и (7-и) років — до 20 осіб;
  • різновікові — до 15 осіб;
  • з короткотривалим і цілодобовим перебуванням дітей — до 10 осіб;
  • в оздоровчий період — до 15 осіб;
  • в інклюзивних групах — не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами.

Керівники установ і закладів освіти мають право в межах фонду заробітної плати (фонду оплати праці) встановлювати доплати за перевищення планової наповнюваності груп вихователям, вчителям-логопедам (вчителям-дефектологам), музичним керівникам, інструкторам з фізкультури, помічникам вихователів та санітаркам — няням дошкільних закладів.

Доплати провадять за фактичну кількість дітей, що відвідували групи понад встановлену норму наповнюваності за минулий місяць.

Отже, директор ДНЗ має право встановлювати вихователям доплати за перевищення планової наповнюваності груп, якщо це дозволяє фонд заробітної плати.

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці педагогічних працівників: посадові оклади 2023 року

Якими є посадові оклади педпрацівників, вчителів ДЮСШ і науково-педагогічних працівників? Відповіді на ці та інші питання, а також приклади нарахування зарплати педпрацівникам – у даному огляді.
514060

Зарплата працівників вищої освіти 2023

Зарплата викладачів 2023: тарифна сітка на 2023 рік для працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці ➤ приклади нарахування зарплати викладачам
203321

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього або відстороненого працівника

Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
64735