Незадекларовані раніше доходи амністують

Для звільнення від юридичної відповідальності за несплату податків, зборів із незадекларованих до 31.12.2018 доходів фізична особа має подати до ДПС спеціальну декларацію. У ній фізособа не зазначатиме відомості про джерела походження чи набуття об’єктів декларування. Податкові зобов’язання вона визначатиме самостійно із застосуванням ставок податку:

  • 5% — для незадекларованих доходів, наявних у фізособи валютних цінностей, рухомого і нерухомого майна, цінних паперів, часток (паїв) у майні юросіб, майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансових інструментів, інших активів, майна;
  • 10% — для валютних цінностей, які фізособа до подання спецдекларації не розмістила на банківському рахунку на строк не менше як 365 календарних днів;
  • 2,5% (знижена ставка) — для валютних цінностей, за рахунок яких були куплені ОВДП до подання спеціальної декларації.

Щоб «обілити» валютні цінності і сплатити податок з їх вартості за ставкою 5% фізичній особі потрібно перед подачею спедекларації розмістити такі валютні цінності у банківській установі на зберігання строком в 1 рік.

Повнолітніх фізичних осіб, що не скористалися спеціальним декларуванням, станом на 01.01.2020 вважатимуть такими, що підтвердили незадекларовані доходи відповідних попередніх податкових періодів на загальну суму 300 000 грн. Такі доходи вважатимуть амністованими без будь-яких додаткових умов. Сплату податків за такими доходами не вимагатимуть. Джерел отримання таких доходів не перевірятимуть.

Із законопроєкту № 1232 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей застосування спеціального декларування за порушення фізичними особами податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, що мали місце до 31 грудня 2018 року»

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
256

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25424

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1435

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215661

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301319