Незадекларовані раніше доходи амністують

UA RU

Для звільнення від юридичної відповідальності за несплату податків, зборів із незадекларованих до 31.12.2018 доходів фізична особа має подати до ДПС спеціальну декларацію. У ній фізособа не зазначатиме відомості про джерела походження чи набуття об’єктів декларування. Податкові зобов’язання вона визначатиме самостійно із застосуванням ставок податку:

  • 5% — для незадекларованих доходів, наявних у фізособи валютних цінностей, рухомого і нерухомого майна, цінних паперів, часток (паїв) у майні юросіб, майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансових інструментів, інших активів, майна;
  • 10% — для валютних цінностей, які фізособа до подання спецдекларації не розмістила на банківському рахунку на строк не менше як 365 календарних днів;
  • 2,5% (знижена ставка) — для валютних цінностей, за рахунок яких були куплені ОВДП до подання спеціальної декларації.

Щоб «обілити» валютні цінності і сплатити податок з їх вартості за ставкою 5% фізичній особі потрібно перед подачею спедекларації розмістити такі валютні цінності у банківській установі на зберігання строком в 1 рік.

Повнолітніх фізичних осіб, що не скористалися спеціальним декларуванням, станом на 01.01.2020 вважатимуть такими, що підтвердили незадекларовані доходи відповідних попередніх податкових періодів на загальну суму 300 000 грн. Такі доходи вважатимуть амністованими без будь-яких додаткових умов. Сплату податків за такими доходами не вимагатимуть. Джерел отримання таких доходів не перевірятимуть.

Із законопроєкту № 1232 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей застосування спеціального декларування за порушення фізичними особами податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, що мали місце до 31 грудня 2018 року»

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
315160

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34038

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10055

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15710

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді