Для звільнення від юридичної відповідальності за несплату податків, зборів із незадекларованих до 31.12.2018 доходів фізична особа має подати до ДПС спеціальну декларацію. У ній фізособа не зазначатиме відомості про джерела походження чи набуття об’єктів декларування. Податкові зобов’язання вона визначатиме самостійно із застосуванням ставок податку:
- 5% — для незадекларованих доходів, наявних у фізособи валютних цінностей, рухомого і нерухомого майна, цінних паперів, часток (паїв) у майні юросіб, майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансових інструментів, інших активів, майна;
- 10% — для валютних цінностей, які фізособа до подання спецдекларації не розмістила на банківському рахунку на строк не менше як 365 календарних днів;
- 2,5% (знижена ставка) — для валютних цінностей, за рахунок яких були куплені ОВДП до подання спеціальної декларації.
Щоб «обілити» валютні цінності і сплатити податок з їх вартості за ставкою 5% фізичній особі потрібно перед подачею спедекларації розмістити такі валютні цінності у банківській установі на зберігання строком в 1 рік.
Повнолітніх фізичних осіб, що не скористалися спеціальним декларуванням, станом на 01.01.2020 вважатимуть такими, що підтвердили незадекларовані доходи відповідних попередніх податкових періодів на загальну суму 300 000 грн. Такі доходи вважатимуть амністованими без будь-яких додаткових умов. Сплату податків за такими доходами не вимагатимуть. Джерел отримання таких доходів не перевірятимуть.
Із законопроєкту № 1232 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей застосування спеціального декларування за порушення фізичними особами податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, що мали місце до 31 грудня 2018 року»
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті