ОМС самостійно визначатимуть свої штати і умови оплати праці

UA RU

Чисельність працівників ОМС встановлює місцева рада у межах загальної чисельності, визначеної типовими штатами, затвердженими Урядом. Так вимагає Закон України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 № 280/97-ВР. Цю норму закону ще у 2008 році визнано неконституційною згідно з рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008 у справі № 1-28/2008.

У Верховній раді зареєстровано законопроєкт № 1223 «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно з яким цю норму закону вилучать.

Законопроєкт передбачає, що на пленарних засіданнях місцевої ради:

  • затверджуватимуть структуру, чисельність виконавчого апарату ради, витрат на утримання ради та її виконавчого апарату;
  • визначатимуть розміри посадових окладів голови ради і його заступників, положень про їх преміювання;
  • затверджуватимуть схеми посадових окладів службовців місцевого самоврядування, умов оплати праці інших працівників ОМС, положень про їх преміювання.

Тобто Уряд не визначатиме умов оплати праці керівних працівників, спеціалістів, службовців в ОМС. Їх визначатиме рада залежно від наявного бюджету. Адже фінансова спроможність в ОМС різна, одні можуть підвищити зарплати в рази, інші ні.

Мета таких новацій — залучити та зберегти на службі висококваліфікованих працівників і професіоналів.

Із законопроєкту № 1223 «Про службу в органах місцевого самоврядування»

ОМС самостійно визначатимуть свої штати і умови оплати праці
ОКСАНА КЛІЖЕВСЬКАдержавний експерт експертної групи з питань оплати праці в бюджетній сфері та грошового забезпечення директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України
Що врахувати, коли нараховуватимете керівним працівникам, службовцям, спеціалістам ОМС індексацію, відпускні та матеріальну допомогу на оздоровлення, — роз’яснив експерт Мінсоцполітики.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237455

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47063

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64546

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243642

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
233815

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді