Для фінансування страхувальників на виплати допомогу по тимчасовій непрацездатності страхувальник-роботодавець, який є бюджетною установою, відкриває окремий рахунок для зарахування страхових коштів в органі Казначейства.
Страхові кошти страхувальник використовує виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Ці кошти не спрямовують на:
- задоволення вимог кредиторів;
- стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення.
Тобто з окремого рахунку страхувальника стягнення аліментів із сум допомоги по тимчасовій непрацездатності не передбачено чинним законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Водночас за статтею 72 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII на допомогу з державного соціального страхування, що виплачується в разі тимчасової непрацездатності та в інших випадках, стягнення здійснюється виключно за рішеннями про стягнення аліментів.
Отже, страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можна спрямовувати на виплату аліментів. При цьому із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка вже виплачена боржнику, стягнення аліментів повинно здійснюватися.
За інформацією ФСС
Тарас ШАРИЙ,керівник експертної групи МСFR Головбух, ACCA DiplFR (rus) Аби уникнути неприємностей із фондівськими лікарняними, утримайте аліменти під час кінцевого розрахунку за місяць із зарплати за відпрацьований час.
Довідка ОК-7 для лікарняного – це довідка про страховий стаж. Ці дані обов'язкові для нарахування виплат по лікарняним. Врахуйте в роботі наші рекомендації.
Працівник виконує роботу за сумісництвом у вільний час від основної роботи. У статті поговоримо про лікарняні сумісникам 2025. Розберемося, чи виплачуються лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і повідомив про це керівника. В кабінеті страхувальника з’явився дав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?