Аліменти з допомоги по тимчасовій непрацездатності

Для фінансування страхувальників на виплати допомогу по тимчасовій непрацездатності страхувальник-роботодавець, який є бюджетною установою, відкриває окремий рахунок для зарахування страхових коштів в органі Казначейства.

Страхові кошти страхувальник використовує виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Ці кошти не спрямовують на:

  • задоволення вимог кредиторів;
  • стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення.

Тобто з окремого рахунку страхувальника стягнення аліментів із сум допомоги по тимчасовій непрацездатності не передбачено чинним законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Водночас за статтею 72 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII на допомогу з державного соціального страхування, що виплачується в разі тимчасової непрацездатності та в інших випадках, стягнення здійснюється виключно за рішеннями про стягнення аліментів.

Отже, страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можна спрямовувати на виплату аліментів. При цьому із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка вже виплачена боржнику, стягнення аліментів повинно здійснюватися.

За інформацією ФСС

Аліменти з допомоги по тимчасовій непрацездатності
Тарас ШАРИЙ,керівник експертної групи МСFR Головбух, ACCA DiplFR (rus)
Аби уникнути неприємностей із фондівськими лікарняними, утримайте аліменти під час кінцевого розрахунку за місяць із зарплати за відпрацьований час.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
1790

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2023 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
197061

Виплата декретних у 2023 році

Декретні виплати: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
376543

Лікарняні 2023: нарахування та оплата

Лікарняні 2023 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2023 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
780084