З якого дня рахувати дні хвороби, якщо листок непрацездатності видано після завершення робочого дня

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Особі, яка звернулася за медичною допомогою і визнана непрацездатною по завершенню робочого дня, листок непрацездатності може видаватись, за її згодою, з наступного календарного дня.

Якщо тимчасова непрацездатність у застрахованої особи настала після закінчення робочого дня і особа не скористалася своїм правом на отримання листка непрацездатності з наступного календарного дня, перший день непрацездатності (дата видачі листка непрацездатності) співпадає з відпрацьованим працівником робочим днем.

У цьому випадку дні хвороби оплачуємо у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати, з другого дня тимчасової непрацездатності, оскільки в перший день страхового випадку працівником відпрацьовано повний робочий день згідно з графіком його роботи, за який йому нарахують заробітну плату.

Календарні дні тимчасової непрацездатності (перших п’яти днів та шостого дня — для допомоги по тимчасовій непрацездатності) відліковуйте саме з дня видачі листка непрацездатності, тобто з останнього відпрацьованого робочого дня.

За інформацією Управління виконавчої дирекції ФСС у Вінницькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
1679

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2023 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
195841

Виплата декретних у 2023 році

Декретні виплати: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
374361

Лікарняні 2023: нарахування та оплата

Лікарняні 2023 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2023 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
772616