Виробники отримають більше свободи — вирішуватимуть самі, дотримувати нацстандарти чи ні

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» від 29.08.2019 № 1068.

Мета нових норм — привести національну систему стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики.

Закон, зокрема, встановлює, що:

  • нацстандарти застосовуватимуть добровільно;
  • проекти нацстандартів не потрібно погоджувати з держорганами;
  • відносини, пов'язані із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій та технічних умов, не потребуватимуть нормативно-правового регулювання;
  • галузеву стандартизацію скасують. Тобто вилучать право ЦОВВ у відповідних сферах діяльності та в межах їх повноважень перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасовування.

Відтак із законодавчих актів вилучать положення, які передбачають:

  • що продукція, процеси, послуги мають виготовлятись, проводитись, надаватись відповідно до нормативних документів (нацстандартів, кодексів усталеної практики, галузевих нормативних документів, стандартів, кодексів усталеної практики і технічних умов, прийнятих підприємствами, установами та організаціями) без посилання на відповідні нормативні документи;
  • погодження нацстандартів, стандартів, кодексів усталеної практики і технічних умов підприємств, установ та організацій з будь-якими установами;
  • процедури розроблення (зокрема вимоги щодо змісту, форми, структури, погодження), прийняття, перевірки, перегляду, скасування та застосування стандартів, кодексів усталеної практики та технічних умов, прийнятих підприємствами, установами та організаціями;
  • нагляд за дотриманням стандартів та штрафні санкції за недотримання вимог стандартів.

Джерело: офіційний сайт Верховної Ради України

Лілія Лахтіоновадиректорка департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки
Сфера публічних закупівель на порозі істотних змін. Деякі з них мають гармонізувати національне законодавство з європейським, а решта — вдосконалити закупівельний процес. Які зміни чекають на замовника?

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4778

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1495

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді