Виробники отримають більше свободи — вирішуватимуть самі, дотримувати нацстандарти чи ні

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» від 29.08.2019 № 1068.

Мета нових норм — привести національну систему стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики.

Закон, зокрема, встановлює, що:

  • нацстандарти застосовуватимуть добровільно;
  • проекти нацстандартів не потрібно погоджувати з держорганами;
  • відносини, пов'язані із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій та технічних умов, не потребуватимуть нормативно-правового регулювання;
  • галузеву стандартизацію скасують. Тобто вилучать право ЦОВВ у відповідних сферах діяльності та в межах їх повноважень перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасовування.

Відтак із законодавчих актів вилучать положення, які передбачають:

  • що продукція, процеси, послуги мають виготовлятись, проводитись, надаватись відповідно до нормативних документів (нацстандартів, кодексів усталеної практики, галузевих нормативних документів, стандартів, кодексів усталеної практики і технічних умов, прийнятих підприємствами, установами та організаціями) без посилання на відповідні нормативні документи;
  • погодження нацстандартів, стандартів, кодексів усталеної практики і технічних умов підприємств, установ та організацій з будь-якими установами;
  • процедури розроблення (зокрема вимоги щодо змісту, форми, структури, погодження), прийняття, перевірки, перегляду, скасування та застосування стандартів, кодексів усталеної практики та технічних умов, прийнятих підприємствами, установами та організаціями;
  • нагляд за дотриманням стандартів та штрафні санкції за недотримання вимог стандартів.

Джерело: офіційний сайт Верховної Ради України

Лілія Лахтіоновадиректорка департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки
Сфера публічних закупівель на порозі істотних змін. Деякі з них мають гармонізувати національне законодавство з європейським, а решта — вдосконалити закупівельний процес. Які зміни чекають на замовника?

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3901

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35189

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5889

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29460

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді