Сьогодні, 25.09.2019, набрав чинності закон, який збільшує:
- розмір штрафу за умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
- межу, з якої настає кримінальна відповідальність та з якої змінюється розмір штрафу.
Так, розмір штрафу становитиме:
- 51-85 тис. грн (раніше 13-34 тис. грн) — якщо до бюджету чи державних цільових фондів не надійде більше 2,88 млн грн (раніше 960,5 тис. грн) податків, зборів;
- 85-119 тис. грн (раніше 34-51 тис. грн) — якщо до бюджету чи державних цільових фондів не надійде більше 4,8 млн грн (раніше 2,88 млн грн) податків, зборів;
- 255-425 тис. грн — якщо до бюджету чи державних цільових фондів не надійде більше 6,72 млн грн (раніше 4,8 млн грн) податків, зборів.
Розмір межі, з якої настає кримінальна відповідальність та з якої змінюється розмір штрафу, визначено для 2019 року з розміру податкової соціальної пільги (960,50 грн), у 2020 році вона зросте у зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Із Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» від 18.09.2019 № 101-IX
Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.