Змінять умови ліцензування господарської діяльності

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект, що має спростити процедури ліцензування.

Він передбачатиме можливість зупинити дію ліцензії в повному обсязі або частково, якщо суб’єкт господарювання порушив умови ліцензування.

Також законопроект встановлює правила:

  • відновлення дії ліцензії, яку зупинив орган ліцензування;
  • оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії.

Анулювання ліцензії буде можливим лише у випадку серйозних порушень або ж їх повторення. Пропонують встановити й нові умови для анулювання ліцензії:

  • у разі визнання недієздатним, обмеження в дієздатності, визнання безвісно відсутнім, оголошення померлим ліцензіата;
  • за наявності акта про те, що ліцензіат не усунув протягом строку зупинення дії ліцензії порушень, що стали підставою для її зупинення.

Законотворці планують також уніфікувати розмір штрафів за порушення законодавства у сфері ліцензування. А умови для надання ліцензії господарської діяльності розширять обов’язковістю безбар'єрного доступу для маломобільних груп населення.

За матеріалами офіційного сайту Мінекономіки

Лілія Лахтіоновадиректорка департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки
Сфера публічних закупівель на порозі істотних змін. Деякі з них мають гармонізувати національне законодавство з європейським, а решта — вдосконалити закупівельний процес. Які зміни чекають на замовника?

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3556

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34668

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5594

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29039

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді