Працівник помер: хто і коли може отримати його зарплату, розрахункові

За цивільним законодавством спадщину відкривають внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Для прийняття спадщини встановлюється строк шість місяців, відлік якого — з дня відкриття спадщини.

Суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги по тимчасовій непрацездатності, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передають членам його сім’ї, а в разі їхньої відсутності — входять до складу спадщини.

За трудовим законодавством, у разі смерті працівника грошова компенсація за невикористані дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки на дітей або відпустки на повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, виплачується спадкоємцям.

Фахівці Держпраці зазначили, що суми заробітної плати (в т. ч. грошової компенсації за невикористані померлим працівником дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей) отримують:

  • члени сім’ї померлого або оголошеного померлим — відразу після відкриття спадщини (в день смерті, або в день, з якого особа оголошується померлою);
  • спадкоємці (не члени сім’ї) — у строк, установлений для прийняття спадщини, тобто через шість місяців з дати смерті.

Для виплати вони надають підтвердні документи.

За інформацією Управління Держпраці у Миколаївській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
211291

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
197497

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
2458

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
11977