Якщо очікувана вартість менша порогових меж — не варто проводити відкриті торги

В Мінекономіки нагадали, що замовники проводять процедури закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує вартісні межі, встановлені в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). А у разі допорогів замовники повинні пам’ятати про принципи закупівель. Зокрема, максимальної економії та ефективності.

Тобто проведення відкритих торгів, якщо очікувана вартість закупівлі менша, ніж встановлені пороги, не відповідає вимогам Закону № 922.

Тому замовники під час закупівель мають дотримувати вимог Закону. А щоб ефективно виконувати свої функції, Мінекономіки рекомендує:

  • завчасно планувати проведення процедур з урахуванням потреби та/або запланованих видатків у кошторисі та/або фінансовому плані;
  • проводити заходи, спрямовані на консолідацію потреб для проведення закупівель в рамках однієї процедури в разі наявності окремих підрозділів;
  • застосовувати рамкові угоди та/або використовувати послуги ЦЗО;
  • визначати новий предмет закупівлі, аби придбати його за додаткові кошти, з огляду на роз’яснення Мінекономіки «Щодо планування закупівель» від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06.

Такі рекомендації виникли в результаті дослідження відкритих торгів замовників, оголошених на допорогові суми. Адже у такому разі:

Тож замовники, які проводять такі торги, не забезпечують своєчасно свої потреби та несуть додаткові витрати — адміністративні, трудові, часові — на проведення процедур закупівель.

Джерело: лист Мінекономіки від 01.10.2019 № 3304-04/40135-06

Якщо очікувана вартість менша порогових меж — не варто проводити відкриті торги
ТЕТЯНА МІШТА,заступниця директорки департаменту регулювання публічних закупівель — начальниця відділу професіоналізації сфери публічних закупівель Мінекономіки
Чи може керівник своїм наказом внести зміни до положення про тендерний комітет і покласти на нього функції з відбору контрагентів для укладення прямих договорів?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Планування закупівлі електричної енергії в бюджетних установах

Закон про ринок електроенергії закладає правові передумови щодо закупівлі замовниками електричної енергії на конкурентних засадах. Про роботу замовника та планування закупівлі електроенергії – у даному огляді.
37277

Чи можливі централізовані закупівлі за рішенням територіальної громади

Придбання територіальними громадами різноманітних товарів, робіт і послуг потребує дотримання встановлених державою правових та економічних норм. Експерт допоможе в них розібратися.
2126

Бюджетні зобов'язання - порядок їх реєстрації

Замовники-бюджетники мусять зареєструвати бюджетні зобов’язання в органах Казначейства. Бо інакше не зможуть їх оплатити. Подекуди, перш ніж такі зобов’язання зареєструвати чи провести платежі, казначеї висувають свої вимоги.
915