Наприкінці минулого року КМУ постановою від 27.12.2018 № 1149 вніс зміни до Постанови № 333. Ці зміни стали відповіддю на численні запитання замовників, як закуповувати ліки поза Нацпереліком, якщо не покрили 100%-ву потребу в лікарських засобах, що входять до нього.
Змінами встановили, що:
- вимоги Постанови № 333 не поширюються на закупівлю ліків, які виготовляють в умовах аптеки;
- замовники можуть також закуповувати ліки, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та не включені до Нацпереліку;
- закупівлю ліків проводять за принципом максимальної економії та ефективності із застосуванням галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Знаєте,
- як правильно рахувати потребу та закуповувати ліки з Нацпереліку і ті, що не входять до нього?
- як визначати предмет закупівлі лікарських засобів та медичних виробів?
- як користуватися національним класифікатором медичних виробів?
- коли краще поділити предмет на лоти?
- bsp; гарантійні/авторизаційні листи від виробників — правомірна вимога чи дискримінація учасників?
Дізнайтеся відповіді на ці запитання від досвідчених експертів.
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.