Для бухобліку земельних ділянок не потрібна експертна оцінка

UA RU

Нагадаємо, перш ніж відобразити у бухгалтерському обліку вартість земельних ділянок та права користування земельними ділянками, потрібно було проводити експертну грошову оцінку земельних ділянок. Це передбачав абзац восьмий частини другої статті 13 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 № 1378-IV.

Цю норму скасує Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» від 20.09.2019 № 132-IX з дня, наступного за днем опублікування цього закону.

Грошова оцінка земельних ділянок може проводитися за згодою сторін договору.

Цей закон також встановлює заборону для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, а також осіб, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вимагати подання звіту експертної грошової оцінки земельної ділянки, якщо обов’язковість такої оцінки не встановлена законом.

Із Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» від 20.09.2019 № 132-IX

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118780

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
299222

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9698

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17811

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді