Коли можна вводити до штатного розпису посаду «Головний бухгалтер»

Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили коли можна ввести посаду головного бухгалтера.

Питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належить до компетенції його власника або уповноваженого органу відповідно до законодавства та установчих документів. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації, зокрема введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.

►Якою буде мінімальна заробітна плата 2018 року

Кваліфікаційними характеристиками посади визначено, що головний бухгалтер, зокрема:

  • здійснює керівництво працівниками бухгалтерського обліку підприємства;
  • розподіляє між ними посадові завдання та обов'язки;
  • знайомить цих працівників із нормативно-методичними документами та інформаційними матеріалами із змінами в чинному законодавстві.

►Яким буде розмір прожиткового мінімуму 2018 року

Тобто посада «Головний бухгалтер» передбачає наявність підлеглих працівників.

Отже, до штатного розпису підприємства можна ввести посаду головного бухгалтера лише у разі створення відповідного структурного підрозділу (відділу, сектора тощо).

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 13.11.2017 № 21929/0/2-17/13

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3237

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5043

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
9877

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
97103