Чи зменшиться розмір субсидії — пояснює Мінсоцполітики

UA RU

Учора Бюджетник повідомляв про новації у призначенні житлових субсидій. Однією з новацій є також збільшення відсотку платежу у формулі призначення субсидій з 15% до 20%. Але ця новацію діятиме з 01.05.2020, тобто з наступного опалювального сезону.

Фахівці Мінсоцполітики пояснили — субсидії в цьому опалювальному сезоні не будуть зменшені. У Держбюджеті 2020 міністерство заклало на це 47,6 млрд грн. Цієї суми достатньо, щоб допомогти усім, хто потребує і звертається за цим видом допомоги.

Чи зменшиться розмір субсидії — пояснює Мінсоцполітики

Принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився і визначається індивідуально — чим менші доходи домогосподарства, тим менша обов’язкова частка плати за комуналку, відповідно — більший розмір субсидії.

Цей крок спрямований на посилення адресності та не вплине на найменш заможні категорії одержувачів субсидій.

При цьому з 01.05.2020 зміна відсотка матиме наслідки для одержувачів з найвищими доходами, оскільки їх розмір субсидії зменшиться. Вивільнені кошти будуть направлені на розширення програми допомоги малозабезпеченим сім’ям, які мають доходи менше прожиткового мінімуму. А це означає, що в дію вступає ще один принцип — адресність, — переправити підтримку на тих, хто її справді потребує.

Наприклад, якщо в опалювальному сезоні 2018-2019 років середній розмір платежу від доходу сім’ї становив 9,78% (хоча в формулі показник дорівнював 15%), при цьому більше 40% сімей сплачували всього до 7%, а ще 30% — 10% доходу, тобто зміна у формулі з 15% до 20% не значить такий відсоток сплати. При цьому середній відсоток платежу буде на рівні 13,5%. Формула працює і весь час програми субсидій працювала так, що чим менші доходи, тим більша допомога.

Приклади розрахунків субсидії

За інформацією Мінсоцполітики

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
7010

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5217

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1350

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2024 року

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразовуої грошової допомоги у 2024 році.
4003

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
69315

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді