Уменьшится ли размер субсидии — объясняет Минсоцполитики

RU UA

Вчера Бюджетник сообщал о новациях в назначении жилищных субсидий. Одной из новаций является также увеличение процента платежа в формуле назначения субсидий с 15% до 20%. Но это новшество будет действовать с 01.05.2020, то есть со следующего отопительного сезона.

Специалисты Минсоцполитики объяснили — субсидии в этом отопительном сезоне не будут уменьшены. В Госбюджете 2020 министерство заложило на это 47,6 млрд грн. Этой суммы достаточно, чтобы помочь всем, кто нуждается и обращается по этому виду помощи.

Уменьшится ли размер субсидии — объясняет Минсоцполитики

Принцип расчета субсидий совсем не изменился и определяется индивидуально — чем меньше доходы домохозяйства, тем меньше обязательная доля платы за коммуналку, следовательно — больший размер субсидии.

Этот шаг направлен на усиление адресности и не повлияет на наименее обеспеченные категории получателей субсидий.

При этом с 01.05.2020 изменение процента будет иметь последствия для получателей с самыми высокими доходами, поскольку их размер субсидии уменьшится. Освободившиеся средства будут направлены на расширение программы помощи малообеспеченным семьям, имеющим доходы ниже прожиточного минимума. А это значит, что в действие вступает еще один принцип — адресность, — переправить поддержку тех, кто в ней действительно нуждается.

Например, если в отопительном сезоне 2018-2019 годов средний размер платежа от дохода семьи составлял 9,78% (хотя в формуле показатель равен 15%), при этом более 40% семей платили всего до 7%, а еще 30% — 10% дохода, то есть изменение в формуле с 15% до 20% не значит такой процент оплаты. При этом средний процент платежа будет на уровне 13,5%. Формула работает и все время программы субсидий работала так, что чем меньше доходы, тем больше помощь.

Примеры расчетов субсидии

По информации Минсоцполитики

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
7054

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5233

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1352

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2024 року

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразовуої грошової допомоги у 2024 році.
4012

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
69393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді