Во вторник, 22.10.2019, вступило в силу постановление КМУ «О внесении изменений в постановления Кабинета Министров Украины от 21 октября 1995 № 848 и от 27 июля 1998 № 1156» от 20.10.2019 № 878.
Правительство определило, что для назначения жилищных субсидий в совокупный доход домохозяйства не будут включать:
- субсидию;
- льготы на оплату жилищно-коммунальных услуг, приобретение твердого топлива и сжиженного газа.
При назначении жилищной субсидии не будут учитывать доходы одного из супругов, если обоим более 60 лет и они проживают в сельской местности или поселках городского типа, — при условии, что их зарегистрированное (фактическое) место жительства отличное от адреса домохозяйства.
Также урегулировали порядок назначения жилищной субсидии. Так, если в состав домохозяйства входит лицо, имеющее право на льготы по оплате жилищно-коммунальных услуг, субсидию будут назначать с месяца, следующего за месяцем, в котором начислено льготы, но не ранее месяца подачи заявления. Если заявление подано в течение двух месяцев с начала отопительного (неотопительного) сезона, субсидию будут назначать с начала такого сезона, но не ранее дня возникновения права на ее получение.
Из постановления КМУ «О внесении изменений в постановления Кабинета Министров Украины от 21 октября 1995 № 848 и от 27 июля 1998 № 1156» от 20.10.2019 № 878
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.