До яких місяців розрахункового періоду відносити донараховані суми відпускних

UA RU

Для оплати часу відпусток середню заробітну плату обчислюйте за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100, виходячи з виплат за 12 календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки.

До виплат розрахункового періоду включайте:

  • основну заробітну плату;
  • доплати і надбавки;
  • премії, які мають постійний характер;
  • винагороди за підсумками річної роботи та вислугу років;
  • індексацію;
  • виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов’язків, службового відрядження тощо);
  • допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

З означених виплат лиш премії включайте в заробіток того місяця, на який припадає їх виплата згідно з розрахунковою відомістю. Всі інші виплати включайте до заробітку того місяця, в якому вони мали бути проведені.

Тобто при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпустки донараховані працівникові суми за час попередньої відпустки включайте до заробітку тих місяців, в яких вони мали бути нараховані.

Із листа Мінсоцполітики від 18.06.2019 № 718/0/204-19

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86349

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347687

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді