Зарплатний аванс — база нарахування ЄСВ

Податківці нагадали, що роботодавці нараховують ЄСВ на суму нарахованої кожній застрахованій особі:

  • заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі;
  • винагороди за виконання робіт (надання послуг), які передбачає цивільно-правовий договір.

Зарплатний аванс — база нарахування ЄСВ

Під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми яких нараховують ЄСВ, роботодавці одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Тобто сума заробітної плати за першу половину місяця — аванс — є базою нарахування ЄСВ.

За інформацією ГУ ДПС у Закарпатській області

Зарплатний аванс — база нарахування ЄСВ
Олеся Скримовськаголовний редактор тижневика «Головбух:Бюджет»
Маємо чергове ноу-хау від банківської системи — рахунки клієнтам тепер відкривають за новим стандартом IBAN. Що це за стандарт і як його примінити?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

ЄСВ 2024

Проєктом Держбюджету-2024 (законопроєкт № 10000) встановлено нові підвищені розміри мінімальної заробітної плати, окрім цього в Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, який повноваження податківців з адміністрування ЄСВ 2024 року передає Пенсійному фонду України. Розглянемо що таке єдиний соціальний внесок та як він зміниться у 2024 році та які новації з ЄСВ слід очікувати.
4164

Мінімальна заробітна плата 2024 року

Мінімальна зарплата зміниться у 2024 році. Мінімалка 2024 буде підвищена двічі на рік. В нашій статті – як мінімальна зарплата в Україні вплине на основні соціальні показники та податки: виплати бюджетникам, пенсії, мінімальний розмір ЄСВ та мінімальну пенсію.
3455

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2023

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
57647