В Україні запровадять середньострокове планування дорожніх робіт

Позбутися головної проблеми дорожньої галузі — однорічного планування дорожніх робіт — допоможе новий Закон, який прийняла ВРУ. Це Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування» (законопроект № 1041).

В Україні запровадять середньострокове планування дорожніх робіт

Він передбачає виконання середньо- та довгострокових зобов’язань за договорами на нове будівництво, реконструкцію, ремонти та експлуатаційне утримання автодоріг загального користування державного та місцевого значення.

Державну цільову економічну програму розвитку автодоріг загального користування державного значення з переліком автодоріг, на яких заплановано роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту затверджуватиме КМУ.

Складений за цією програмою перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автодоріг загального користування державного значення із зазначенням обсягів бюджетних коштів для фінансового забезпечення таких об’єктів затверджує центральний орган виконавчої влади, що формує державну політику у сфері дорожнього господарства.

Переліки об’єктів нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах затверджує відповідна ОДА, КМДА за погодженням Укравтодором.

За рішенням обласних, міських, селищних та сільських рад кошти територіальних дорожніх фондів можна буде спрямовувати на нове будівництво, реконструкцію, ремонти та експлуатаційне утримання автодоріг загального користування державного значення.

Закон розроблений у прив’язці до Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування».

Джерело: офіційний сайт ВРУ

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4656

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1402

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5647

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4644

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді