Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік: основні показники

14.11.2019 Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік. Головний фінансовий документ країни підтримали 280 народних обранців.

Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік

Вперше фінансовий документ країни не передбачає підвищення податків задля виплати зовнішніх боргів, які фактично сплачує кожен українець. При цьому в Держбюджет-2020 заклали значні суми на такі пріоритети, як медицина, освіта, інфраструктура.

Освіта. У наступному році збільшать суми в бюджеті на створення програми «Спроможна школа для кращих результатів», на мотивацію та підтримку молодих учителів. Так, ввели щорічну грошову підтримку для кожного молодого вчителя (21 тис. грн), продовжують реформу «Нова українська школа», розвиватимуть навчально-практичні центри профтехосвіти, збережуть субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік Реформу оплати праці освітян розпочали: що зміниться з 2020 року

Медицина. «Українці мають менше хворіти, а головне отримувати якісні, доступні медичні послуги», — переконаний Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Саме тому збільшили і видатки на охорону здоров’я, найважливішими серед яких є:

  • програма медичних гарантій, яка дозволить зробити пологи, лікування інсультів, інфарктів та лікування немовлят безкоштовними,
  • закупівля 470 нових карет швидкої допомоги,
  • відкриття 25 відділень екстреної допомоги по одній у кожній області,
  • продовження програми «Доступні ліки»,
  • лікування українців за кордоном.

Субсидії й пенсії. «Ми гарантуємо соціальну підтримку всім, хто її потребує», — зазначив Олексій Гончарук. В кошторис країни на 2020 рік заклали достатньо коштів на субсидії та пенсії з урахуванням індексації.

«Ми будемо більше заробляти всередині країни. Цьому сприятиме прозора приватизація, залучення інвестицій, поліпшене правове регулювання окремих ринків. А головне — рівні правила для всіх», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Інфраструктура. В Держбюджеті-2020 закладені кошти на інфраструктуру: ремонт та будівництво доріг, реконструкцію аеропортів, безпеку дорожнього руху.

Обороноздатність. Чи не найголовнішими залишаються обороноздатність і національна безпека України, на які в бюджеті на 2020 рік заклали безпрецедентні 5,45% ВВП.

За інформацією Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1216

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38775

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1934

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
12042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді