Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік: основні показники

14.11.2019 Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік. Головний фінансовий документ країни підтримали 280 народних обранців.

Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік

Вперше фінансовий документ країни не передбачає підвищення податків задля виплати зовнішніх боргів, які фактично сплачує кожен українець. При цьому в Держбюджет-2020 заклали значні суми на такі пріоритети, як медицина, освіта, інфраструктура.

Освіта. У наступному році збільшать суми в бюджеті на створення програми «Спроможна школа для кращих результатів», на мотивацію та підтримку молодих учителів. Так, ввели щорічну грошову підтримку для кожного молодого вчителя (21 тис. грн), продовжують реформу «Нова українська школа», розвиватимуть навчально-практичні центри профтехосвіти, збережуть субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік Реформу оплати праці освітян розпочали: що зміниться з 2020 року

Медицина. «Українці мають менше хворіти, а головне отримувати якісні, доступні медичні послуги», — переконаний Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Саме тому збільшили і видатки на охорону здоров’я, найважливішими серед яких є:

  • програма медичних гарантій, яка дозволить зробити пологи, лікування інсультів, інфарктів та лікування немовлят безкоштовними,
  • закупівля 470 нових карет швидкої допомоги,
  • відкриття 25 відділень екстреної допомоги по одній у кожній області,
  • продовження програми «Доступні ліки»,
  • лікування українців за кордоном.

Субсидії й пенсії. «Ми гарантуємо соціальну підтримку всім, хто її потребує», — зазначив Олексій Гончарук. В кошторис країни на 2020 рік заклали достатньо коштів на субсидії та пенсії з урахуванням індексації.

«Ми будемо більше заробляти всередині країни. Цьому сприятиме прозора приватизація, залучення інвестицій, поліпшене правове регулювання окремих ринків. А головне — рівні правила для всіх», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Інфраструктура. В Держбюджеті-2020 закладені кошти на інфраструктуру: ремонт та будівництво доріг, реконструкцію аеропортів, безпеку дорожнього руху.

Обороноздатність. Чи не найголовнішими залишаються обороноздатність і національна безпека України, на які в бюджеті на 2020 рік заклали безпрецедентні 5,45% ВВП.

За інформацією Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
409109

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180805

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
50152

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
23053

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді