Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік: основні показники

14.11.2019 Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік. Головний фінансовий документ країни підтримали 280 народних обранців.

Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік

Вперше фінансовий документ країни не передбачає підвищення податків задля виплати зовнішніх боргів, які фактично сплачує кожен українець. При цьому в Держбюджет-2020 заклали значні суми на такі пріоритети, як медицина, освіта, інфраструктура.

Освіта. У наступному році збільшать суми в бюджеті на створення програми «Спроможна школа для кращих результатів», на мотивацію та підтримку молодих учителів. Так, ввели щорічну грошову підтримку для кожного молодого вчителя (21 тис. грн), продовжують реформу «Нова українська школа», розвиватимуть навчально-практичні центри профтехосвіти, збережуть субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Парламент прийняв Державний бюджет на 2020 рік Реформу оплати праці освітян розпочали: що зміниться з 2020 року

Медицина. «Українці мають менше хворіти, а головне отримувати якісні, доступні медичні послуги», — переконаний Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Саме тому збільшили і видатки на охорону здоров’я, найважливішими серед яких є:

  • програма медичних гарантій, яка дозволить зробити пологи, лікування інсультів, інфарктів та лікування немовлят безкоштовними,
  • закупівля 470 нових карет швидкої допомоги,
  • відкриття 25 відділень екстреної допомоги по одній у кожній області,
  • продовження програми «Доступні ліки»,
  • лікування українців за кордоном.

Субсидії й пенсії. «Ми гарантуємо соціальну підтримку всім, хто її потребує», — зазначив Олексій Гончарук. В кошторис країни на 2020 рік заклали достатньо коштів на субсидії та пенсії з урахуванням індексації.

«Ми будемо більше заробляти всередині країни. Цьому сприятиме прозора приватизація, залучення інвестицій, поліпшене правове регулювання окремих ринків. А головне — рівні правила для всіх», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Інфраструктура. В Держбюджеті-2020 закладені кошти на інфраструктуру: ремонт та будівництво доріг, реконструкцію аеропортів, безпеку дорожнього руху.

Обороноздатність. Чи не найголовнішими залишаються обороноздатність і національна безпека України, на які в бюджеті на 2020 рік заклали безпрецедентні 5,45% ВВП.

За інформацією Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2024

Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ (далі – Держбюджет 2024), який є основним фінансовим планом країни. Держбюджет-2024 набере чинності з 01.01.2024 р.
1588

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2023 року та їх застосування – у цьому огляді.
255730

Як підготувати бюджетний запит на 2024 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
21232

Особливості складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів на 2024 рік

Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
2250

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
2989