У трудових відносинах застосовуватимуть електронні документи

UA RU

У трудових відносинах застосовуватимуть електронні документи

Парламент прийняв у першому читанні законопроєкт № 2260 «Про внесення змін до деяких законів України», який вносить зміни, зокрема до:

  • Кодексу законів про працю України;
  • Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV (далі — Закон № 851).

У трудових відносинах застосовують письмову форму документів. Новацією є те, що письмовою формою вважається документ, який створений у:

  • паперовій формі;
  • електронній формі (у т. ч. в автоматичному режимі) з дотриманням вимог Закону № 851 та Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (далі — Закон № 2155).

Електронний документ, складений з дотриманням вимог Законів № 851 і № 2155, має таку саму юридичну силу, як і документ, у письмовій (паперовій) формі.

Із законопроєкту № 2260

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74590

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21908

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
93931

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35454

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді