МОЗ розробило проєкт Методики розрахунку тарифів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, яка передбачена Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII.
Тарифи щороку розраховуватиме Національна служба здоров’я України та їх подаватиме МОЗ, виходячи з прогнозного обсягу видатків на Програму, переліку та обсягу медичних послуг, лікарських засобів за Програмою на відповідний бюджетний рік.
Тарифи можуть розраховуватись як окремі види ставок або як комбінація декількох ставок.
Наразі проєкт визначає розрахунок:
- капітаційної ставки;
- ставки на пролікований випадок;
- ставки на медичну послугу;
- глобальної ставки;
- ставки за результатами виконання договору про медичне обслуговування населення надавачем медичних послуг.
Проєкт методики передбачає, що до тарифів будуть застосовуватись коригувальні коефіцієнти.
Із проєкту наказу МОЗ «Про затвердження Методики розрахунку тарифів»
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.