Проєкт «Відкрита земля» — оцифровані землі країни

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов спільно з міжнародними партнерами та фахівцями з земельних питань презентували проєкт «Відкрита земля».

Проєкт «Відкрита земля» — оцифровані землі країни

Головна мета проєкту — забезпечити прозорість та відстежувати земельні відносини, а також надати усім громадянам повну інформацію про власників землі, вартість угод купівлі-продажу та оренди, концентрацію земель в одних руках тощо.

Під час заходу був представлений геопортал , на якому зібрані результати обробки даних дистанційного зондування земель України (ДЗЗ) та підключена публічна кадастрова карта. ДЗЗ з роздільною здатністю 10 метрів показав Україну як на долоні: поля, водні ресурси, лісові ресурси тощо. На отриманій карті можна побачити межі ділянок, обробляються вони чи ні, які культури там ростуть, яка зволоженість ґрунту, який індекс вегетації культур на момент зйомки тощо. За допомогою даних з геопорталу вирішуються питання незареєстрованих земель, які використовуються, але з яких не платять податки.

«Ця електронна карта започатковує нову історію у системі земельних відносин. Система земельного моніторингу надасть можливість бачити онлайн, що відбувається із землекористуванням та власністю на землю, як вона змінюється, де обробляється чи сплачуються податки тощо. Таке нововведення зробить земельні відносити прозорими та контрольованими»,

— прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Також Міністр зазначив, що за допомогою цього проекту держава зможе знати, що і де росте, матиме можливість робити чіткі прогнози та коригувати свою аграрну політику на основі реальних даних.

У результаті реформи децентралізації ОТГ отримають можливість відстежувати використання землі та повноту сплачених податків. Органи державної влади будуть використовувати дані у т. ч. для верифікації тих даних, що поступають їм за звітністю.

Окрім того, Тимофій Милованов зазначив, що завдяки започаткованому проєкту можна буде обмінюватись даними між всіма державними реєстрами, обрати собі необхідну ділянку для придбання, відстежити вартість угод купівлі-продажу тощо.

Подальші кроки запровадження системи:

  • забезпечити обмін даними між державними реєстрами, що містять відповідну інформацію (Держгеокадастр, Реєстр речових прав, Реєстр юридичних осіб тощо),
  • створити програмний продукт, що аналізуватиме ці дані та висвітлюватиме їх для представників державної влади й громадськості.

Проєкт дозволить ухвалювати рішення у сфері екологічної та харчової безпеки, моніторингу розбудови міст, побудови єдиної інфраструктури геопросторових даних.

За інформацією Мінекономіки

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3475

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13836

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14873

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді