Щоб використати освітню субвенцію за відповідним напрямом, спершу потрібно це погодити з МОН. МОН за погодженням з Мінфіном затвердить:
- особливості використання освітньої субвенції за напрямами;
- критерії розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами;
- порядок та умови погодження МОН пропозицій обласних, Київської міської держадміністрацій щодо використання освітньої субвенції.
Освітню субвенцію за напрямами (крім напряму — придбання обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, в яких навчаються сліпі, із зниженим зором, глухі діти), використовуватимуть на засадах співфінансування з місцевих бюджетів:
- не більш як 70% — за рахунок освітньої субвенції та не менш як 30% — за рахунок коштів місцевих бюджетів — для закладів, розташованих у м. Києві, містах обласного значення та об’єднаних територіальних громадах з адміністративним центром у місті обласного значення та фінансування яких здійснюється з обласного бюджету;
- не більш як 90% — за рахунок освітньої субвенції та не менш як 10% — за рахунок коштів місцевих бюджетів — для закладів, розташованих у районах та ОТГ;
- не більш як 95% — за рахунок освітньої субвенції та не менш як 5% — за рахунок коштів місцевих бюджетів — для закладів, розташованих у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.
ОЛЕНА МОРЄВА,експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро
Посадові оклади, ставки заробітної плати працівників закладів освіти стали більшими на 10%. Підстава — постанова КМУ від 10.07.2019 № 695. Та пощастило не всім. Як і кому тарифікувати зарплату за новими посадовими окладами?