Робота у вихідний день — як обчислити середню зарплату

Фахівці Мінсоцполітики зазначили, щоб оплатити дні відрядження за середньою зарплатою, потрібно середньоденний (годинний) заробіток помножити на число робочих днів/годин, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденний (годинний) заробіток визначають діленням суми зарплати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів (годин).

Робота у вихідний день — як обчислити середню зарплату

Якщо у розрахунковому періоді працівник виконував роботу у вихідний день, сума зарплати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні включає оплату роботи у вихідний день. При цьому до кількісті відпрацьованих робочих днів (годин) протягом двох місяців відносимо день (години) роботи у вихідний день.

Із листа Мінсоцполітики «Щодо обчислення середньої зарплати, яка зберігається за працівником у разі службового відрядження» від 29.10.2019 № 1565/0/206-19

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
830

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2023 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
197057

Добові на відрядження 2023: як виплачувати

Іноді для виконання функцій установи керівник відряджає працівників у відрядження по Україні або за кордон. При цьому таким працівникам відшкодовують витрати за час поїздки — виплачують добові на відрядження. З’ясуємо, які саме витрати і в якому розмірі відшкодовувати.
104288

Як обліковувати витрати на відрядження в ОМС

Відрядження – це повсякденна необхідність будь-якої установи, яка провадить активну діяльність і органи місцевого самоврядування (ОМС) є таким прикладом. Як обліковувати витрати на відрядження, які саме витрати та в яких розмірах можна компенсувати відрядженому посадовцю, службовцю ОМС, оподаткування витрат на відрядження, особливості закордонних відряджень – у даному огляді.
8373