Які ліки та медвироби закуповуватимуть за кошти держбюджету-2020 — визначили в МОЗ

МОЗ затвердило номенклатури лікарських засобів за окремими напрямами — наказом від 28.12.2019 № 2711 «Про затвердження номенклатури лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуватимуться за напрямами використання бюджетних коштів у 2020 році за бюджетними програмами КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру», КПКВК 2301040 «Громадське здоров'я та заходи боротьби з епідеміями».

Які ліки та медвироби закуповуватимуть за кошти держбюджету-2020 — визначили в МОЗ

У 2020 році на закупівлю ліків та медвиробів на централізованому рівні додатково виділили 3,2 млрд грн. Тож загальний бюджет на закупівлю ліків та медвиробів становитиме 9,7 млрд грн.

Вперше під час формування номенклатури для закупівель на 2020 рік МОЗ використовував методи оцінки медичних технологій (ОМТ або НТА — health technology assesment). Зокрема метод оцінки медичних технологій ОМТ дає змогу визначати, які лікарські засоби доцільно фінансувати та закуповувати за кошти платників податків.

З наступного року оцінка медичних технологій стане обов'язковою під час планування державних закупівель та формування номенклатури закупівель. Тож у підсумку, бюджетні кошти будуть використані раціональніше та зросте забезпеченість ліками пацієнтів.

Джерело: офіційний сайт МОЗ

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3525

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34647

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5570

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді