Мінцифра за підтримки проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» розробило рекомендації для публікації:
- 14 наборів відкритих даних із розділу «Усі розпорядники»;
- 64 наборів із розділу «Органи місцевого самоврядування».

Нагадаємо, перелік наборів даних, які потрібно оприлюднювати, визначає додаток до постанови КМУ від 21.10.2015 № 835.
Для кожного набору рекомендації включають 4 розділи:
- коротка довідка;
- огляд нормативно-правової бази;
- підготовка даних та структура набору
- оформлення паспортів наборів та ресурсів.
Ознайомитись із рекомендаціями для оприлюднення наборів відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua) можна на цьому порталі у підрозділі «Рекомендації для оприлюднення наборів відкритих даних» розділу «Інфохаб».
З Єдиного державного веб-порталу відкритих даних
Новий Закон про публічні закупівлі вносить у закупівельне законодавство низку змін. Акцентуємо на новому.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.