Мінцифра за підтримки проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» розробило рекомендації для публікації:
- 14 наборів відкритих даних із розділу «Усі розпорядники»;
- 64 наборів із розділу «Органи місцевого самоврядування».
Нагадаємо, перелік наборів даних, які потрібно оприлюднювати, визначає додаток до постанови КМУ від 21.10.2015 № 835.
Для кожного набору рекомендації включають 4 розділи:
- коротка довідка;
- огляд нормативно-правової бази;
- підготовка даних та структура набору
- оформлення паспортів наборів та ресурсів.
Ознайомитись із рекомендаціями для оприлюднення наборів відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua) можна на цьому порталі у підрозділі «Рекомендації для оприлюднення наборів відкритих даних» розділу «Інфохаб».
З Єдиного державного веб-порталу відкритих даних
Новий Закон про публічні закупівлі вносить у закупівельне законодавство низку змін. Акцентуємо на новому.
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.