Мінрегіон ініціював перевірки та виявив завищення замовниками вартості проєктів за бюджетні кошти

UA RU
Мінрегіон у 2017-2019 роках було визначено головним розпорядником субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Організація роботи бухгалтерської служби

Проєкти нового будівництва розробляли регіони відповідно до затверджених типових зразків проєктів будівництва для закладів охорони здоров’я у сільській місцевості (наказ Мінрегіону від 16.05.2018 № 117). Разом з тим, однакові по типології, площі та функціоналу проєкти амбулаторій, що були запропоновані регіонами до затвердження Мінрегіону, мали різну кошторисну вартість.

Мінрегіон ініціював перевірки та виявив завищення замовниками вартості проєктів за бюджетні кошти

З метою встановлення причини такої відмінності, Мінрегіон ініціював проведення відповідних перевірок. Їх проводили ДП «Укрдержбудекспертиза» та Державна аудиторська служба України.

ДП «Укрдержбудекспертиза» провело вибіркову перевірку 21 проєкту у 19 областях України з будівництва амбулаторій у сільській місцевості, у т. ч. вартісних показників проєктів. За результатами перевірки встановлено необ’єктивність надання експертних висновків окремими експертними організаціями при проведенні експертизи проєктів нового будівництва, що спричинило завищення вартості будівництва на суму 35,6 млн грн.

Мінрегіон 21.01.2020 направив до ДАБІ лист з вимогою перевірити діяльність відповідних експертних організацій, а саме: ТОВ «Вінстратегія-Будтехекспертиза», ТОВ «Агенція незалежного інспектування «Експерт», ТОВ «Експертиза МВК», ТОВ «ПРОЕКСП», ТОВ «Експертиза ЗО», ТОВ «Рембудконсалтінг», філії ДП «Укрдержекспертиза» у Волинській області, Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській, Рівненській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській областях.

За результатами перевірки, у разі виявлення ДАБІ порушень щодо дотримання вимог нормативно-правових та нормативно-технічних актів у сфері містобудівної діяльності експертними організаціями, робочою групою Міністерства розвитку громад та територій України буде розглянуто питання виключення таких організацій з переліку експертних організацій, що проводять експертизу проєктів будівництва.

Також Державною аудиторською службою України було здійснено фінансовий аудит 147 проєктів нового будівництва амбулаторій та виявлено завищення вартості будівельних робіт на суму 7,8 млн грн. За результатами відповідної перевірки замовниками усуваються зауваження.

За інформацією Мінрегіону

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірки Держпраці у 2024 році

У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
5702

Що робити, коли ревізори вважають незаконною передплату бухгалтерського видання

Отримайте поради від колишнього ревізора: ☑️ Як проаналізувати претензії? ☑️ Які аргументи підготувати? ☑️ Як надати письмове пояснення? 📝 Скачайте зразок пояснення ревізорам.
4892

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді