Про способи подання заяви про повернення надміру/помилково сплачених сум ЄСВ

Податківці в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі оприлюднили способи подання заяви про повернення надміру/помилково сплачених сум ЄСВ.

Помилково сплатили ЄСВ: як повернути

Для повернення сум ЄСВ страхувальник звертається із заявою про таке повернення. Її подає до:

  • контролюючого органу, на рахунок якого сплачено суми ЄСВ — якщо їх надміру чи помилково сплачено на небюджетний рахунок «Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску». Заява має відповідати формі у додатку 1 до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 16.01.2016 № 6;
  • контролюючого органу за місцем обліку помилково сплачених сум ЄСВ — якщо їх сплачено на рахунок з обліку доходів бюджету. Заява довільної форми із зазначенням суми та напряму повернення.

Про способи подання заяви про повернення надміру/помилково сплачених сум ЄСВ

Заяву подаємо одним із таких способів:

  • особисто;
  • поштою;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.

Протягом робочого дня після надсилання електронної заяви страхувальник отримає вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації заяви в контролюючому органі, до якого її направлено.

ЗІР, категорія 201.10

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54809

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2548

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81782

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
70843

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
17013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді