Податківці в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі оприлюднили способи подання заяви про повернення надміру/помилково сплачених сум ЄСВ.
Помилково сплатили ЄСВ: як повернути
Для повернення сум ЄСВ страхувальник звертається із заявою про таке повернення. Її подає до:
- контролюючого органу, на рахунок якого сплачено суми ЄСВ — якщо їх надміру чи помилково сплачено на небюджетний рахунок «Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску». Заява має відповідати формі у додатку 1 до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 16.01.2016 № 6;
- контролюючого органу за місцем обліку помилково сплачених сум ЄСВ — якщо їх сплачено на рахунок з обліку доходів бюджету. Заява довільної форми із зазначенням суми та напряму повернення.

Заяву подаємо одним із таких способів:
- особисто;
- поштою;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.
Протягом робочого дня після надсилання електронної заяви страхувальник отримає вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації заяви в контролюючому органі, до якого її направлено.
ЗІР, категорія 201.10
Податковий розрахунок у 2025 році без помилок — можливо! Приклади, зразки та алгоритм, заповнити Об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ уже чекають на вас у статті.
Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку 4ДФ до Розрахунку
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами