Горизонтальне вирівнювання та впровадження системи «LOGICA»

UA RU

Держбюджет-2020: дев’ять таблиць для розрахунків

Мінфін продовжує реалізовувати послідовну політику в межах децентралізації, спрямовану на розвиток регіонів та удосконалення системи фінансового вирівнювання в Україні. У міністерстві відбулась зустріч з керівниками обласних та Київської міської державних адміністрацій та представниками їх департаментів фінансів для обговорення питань розширення дохідної бази та підвищення рівня фінансового забезпечення місцевих бюджетів.

Горизонтальне вирівнювання та впровадження системи «LOGICA»

Особлива увага була приділена питанню вдосконалення системи фінансового вирівнювання місцевих бюджетів. Наразі процес децентралізації призводить до розбалансування на даному етапі дохідних та видаткових повноважень місцевих органів влади. Більшість повноважень переходить на рівень ОТГ з районного рівня, однак при горизонтальному вирівнюванні застосовуються одні і ті же критерії для районних бюджетів, бюджетів міст обласного значення та бюджетів ОТГ.

Більшість ОТГ створені шляхом об’єднання сільських територій та не мають достатньої податкової бази для генерування надходжень у вигляді частки ПДФО, що є основою їхніх фінансів, а також для отримання власних надходжень. Функції на районному рівні скорочуються, однак райони продовжують існувати.

Отже, актуальним постає питання адаптації діючого механізму горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів до сучасних умов.

Система вирівнювання потребує коригування з урахуванням необхідності запровадження дворівневої моделі міжбюджетних відносин після повного завершення процесу об’єднання громад в самодостатні спроможні громади та удосконаленні міжбюджетного регулювання з урахуванням видаткових повноважень місцевих бюджетів різних рівнів.

«Міністерство фінансів відкрите для діалогу та опрацювання пропозицій регіонів стосовно удосконалення горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів»

— наголосив Геннадій Пліс.

Учасники наради мали нагоду ознайомитись з міжнародним досвідом та рекомендаціями в питанні системи фінансового вирівнювання, які презентував старший експерт проєкту SKL International Тоні Левітас.

Також під час зустрічі відбулося обговорення запуску інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA», яка створюється Мінфіном за підтримки проєкту технічної допомоги «ЄС для підсилення фінансових систем місцевих урядів» для автоматизації та цифрової трансформації системи управління державними фінансами на місцевому рівні.

Система «LOGICA», яка нині впроваджується у чотирьох пілотних областях, сприятиме покращенню обміну інформацією між Мінфіном, Казначейством та, в перспективі, Державною податковою службою; підвищенню рівня оперативності прийняття рішень, консолідації інформації, що застосовується у бюджетному процесі на місцевому рівні.

У свою чергу, в. о. директора Департаменту місцевих бюджетів Мінфіну Олена Мачульна наголосила, що проєкт «LOGICA» заплановано запустити у всіх регіонах України вже до кінця 2020 року.

За інформацією Мінфіну

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
159066

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
10153

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
656

Казначейське обслуговування бюджетників

Під час обслуговування місцевих бюджетів органи Казначейства діють за чітко встановленим порядком. Дотримуватися цього порядку мають і установи, якщо хочуть вчасно отримати кошти. Опишемо докладно всі складові казначейського обслуговування місцевих бюджетів.
12480

Місцеві бюджети 2024: які доходи й видатки

Місцеві бюджети 2024: ✔ доходи загального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи спеціального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи бюджету розвитку ✔ розмір надходжень у місцеві бюджети ✔ видатки місцевих бюджетів
35777

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді