Методичні рекомендації від Мінфіну

UA RU

Оновлені реєстри та переліки від ДПС

Мінфін затвердив Методичні рекомендацій щодо механізмів участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні (наказом від 03.03.2020 № 94).

Методичні рекомендації від Мінфіну

Вони визначають такі механізми залучення громадськості до бюджетного процесу:

  • консультації з громадськістю;
  • діяльність громадських рад, утворених при ОМС;
  • залучення ЗМІ;
  • підготовка інформації з питань місцевого бюджету в доступній для громадськості формі;
  • використання засобів інтерактивного спілкування;
  • запровадження громадського бюджету «бюджету участі».

Мінфін рекомендує використовувати:

  • перші 5 механізмів залучення громадськості — на будь-якому етапі бюджетного процесу (підготовка, затвердження, виконання, аудиту та контролю бюджету);
  • такий механізм як запровадження громадського бюджету «бюджет участі» — на етапі складання прогнозу та проєкту місцевого бюджету.

Також у Методичних рекомендаціях окремий розділ присвячений запровадженню громадського бюджету.

Із наказу Мінфіну «Про затвердження методичних рекомендацій щодо механізмів участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні» від 03.03.2020 № 94

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100250

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
40765

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
68107

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
3777

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді