Оновлені реєстри та переліки від ДПС
Мінфін затвердив Методичні рекомендацій щодо механізмів участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні (наказом від 03.03.2020 № 94).
Вони визначають такі механізми залучення громадськості до бюджетного процесу:
- консультації з громадськістю;
- діяльність громадських рад, утворених при ОМС;
- залучення ЗМІ;
- підготовка інформації з питань місцевого бюджету в доступній для громадськості формі;
- використання засобів інтерактивного спілкування;
- запровадження громадського бюджету «бюджету участі».
Мінфін рекомендує використовувати:
- перші 5 механізмів залучення громадськості — на будь-якому етапі бюджетного процесу (підготовка, затвердження, виконання, аудиту та контролю бюджету);
- такий механізм як запровадження громадського бюджету «бюджет участі» — на етапі складання прогнозу та проєкту місцевого бюджету.
Також у Методичних рекомендаціях окремий розділ присвячений запровадженню громадського бюджету.
Із наказу Мінфіну «Про затвердження методичних рекомендацій щодо механізмів участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні» від 03.03.2020 № 94
Мінфін оновив План рахунків та Типову кореспонденцію. Як бюджетні установи мають реагувати на ці оновлення — у публікації
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.