Листки непрацездатності та їх оплата в період карантину

Учора, 17.03.2020, на брифінгу, що відбувся в МОЗ, директор ФСС Олена Дума поінформувала громадян, що ФСС продовжує здійснення виплат за лікарняними застрахованим особам згідно з нормами чинного законодавства.

Також вона надала роз’яснення щодо оформлення лікарняних та виплату по них у період надзвичайної ситуації, пов’язаної з інфекційною хворобою COVID-19.

Листки непрацездатності та їх оплата в період карантину

«Хочу поінформувати громадян України, щоб не було паніки та непорозумінь, загальні правила виплати за лікарняними на території України діють. Нагадую, що у разі хвороби застрахованої особи, ФСС оплачує листок непрацездатності, починаючи з шостого дня і до повного одужання. У разі захворювання дитини віком до 14 років лікарняний отримує один із працюючих батьків. У такому випадку ФСС оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. Однак якщо дитина знаходиться в стаціонарі, цього обмеження не має»,

— повідомила Олена Дума.

За її словами, під час карантину діє особливий порядок видачі листів тимчасової непрацездатності. Зокрема, отримати лікарняний може особа, яка тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо її робота пов’язана з обслуговуванням населення у разі, якщо ця особа контактувала з інфекційно-хворою людиною і є бактеріоносієм, та якщо вона не може бути переведена на іншу роботу. Такий листок непрацездатності також оплачує ФСС. При цьому такий листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом, або лікарем-терапевтом.

«Нагадую, якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, фінансова допомога за рахунок ФСС надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини»,

— запевнила вона.

Також Олена Дума повідомила, що ФСС спільно з Офісом Президента України, МОЗ, Мінсоцполітики вживає всі необхідні заходи з метою піклування про людей, аби громадяни мали змогу спокійно слідкувати за своїм здоров’ям, уникати можливих заражень та самоізолюватися.

«Учора Парламентом був прийнятий Закон, який розширює перелік страхових випадків. Так, на час самоізоляції під медичним наглядом задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції ФСС буде компенсувати 50% заробітку на підставі отриманого працюючим відповідного лікарняного листка,

— повідомила очільниця ФСС.

Також надається право на отримання допомоги у разі тимчасової непрацездатності особам, які перебувають у спеціалізованих закладах охорони здоров’я».

При цьому Олена Дума наголосила, що наразі у терміновому порядку вживаються заходи щодо спрощення процедури отримання лікарняних листків. І найближчим часом населення буде проінформовано, яким чином це буде відбуватися у новому форматі.

«Потреба мінімізувати контакти сьогодні нагальна, тож ще більшої актуальності набуває впровадження електронних лікарняних. Завдяки плідній співпраці із Офісом Президента, Мінсоцполітики, МОЗ та Пенсійним фондом України запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності знаходиться на фінальному етапі. Процедура отримання лікарняних буде спрощена і стане прозорою»,

— говорить Олена Дума.

Вона також закликала громадян піклуватися про своє здоров’я і звертатись за консультацією на «гарячу лінію» ФСС за телефоном 0-800-501-892.

За інформацією Департаменту комунікацій Секретаріату КМУ

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64546

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6169

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49272

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
73050

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1133

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді