НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ЄСВ 2020
Сьогодні, 20.03.2020, набрали чинності зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів. Ними визначено процедуру для коштів, які помилково або надміру зараховані на рахунки, відкриті для зарахування міжбюджетних трансфертів.
Орган Казначейства поверне такі кошти на підставі листа місцевого фінансового органу за підписом керівника (його заступника), скріпленим гербовою печаткою. В ньому фінорган обов’язково має зазначити:
- обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету;
- суму платежу, яка підлягає поверненню;
- реквізити рахунку, на який необхідно перерахувати кошти;
- дату та номер документа на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Окрім цього, платник подаватиме до відповідного органу Казначейства заяву та подання, дати складання яких не перевищують 30 календарних днів (раніше подання орган Казначейства отримував від органу ДПС).
Із наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів» від 27.12.2019 № 577
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.