НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ЄСВ 2020
Сьогодні, 20.03.2020, набрали чинності зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів. Ними визначено процедуру для коштів, які помилково або надміру зараховані на рахунки, відкриті для зарахування міжбюджетних трансфертів.

Орган Казначейства поверне такі кошти на підставі листа місцевого фінансового органу за підписом керівника (його заступника), скріпленим гербовою печаткою. В ньому фінорган обов’язково має зазначити:
- обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету;
- суму платежу, яка підлягає поверненню;
- реквізити рахунку, на який необхідно перерахувати кошти;
- дату та номер документа на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Окрім цього, платник подаватиме до відповідного органу Казначейства заяву та подання, дати складання яких не перевищують 30 календарних днів (раніше подання орган Казначейства отримував від органу ДПС).
Із наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів» від 27.12.2019 № 577
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.