Чи можна звільнити вагітну жінку після закінчення випробувального терміну

Фахівці Держпраці пояснили, чи можна звільнити вагітну жінку після закінчення випробувального терміну.

Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України (КЗпПУ) не допускається з iнiцiативи власника або уповноваженого ним органу звiльнення:

  • вагiтних жiнок;
  • жiнок, якi мають дiтей вiком до трьох рокiв (до шести рокiв — ч. 6 ст. 179);
  • одиноких матерiв за наявностi дитини вiком до 14 рокiв або дитини-iнвалiда.

Звичайно, якщо не йдеться про повну лiквiдацiю установи, органiзацiї, коли можливе звiльнення з обов'язковим працевлаштуванням.

Тобто законодавство забороняє звiльнення вагiтної жiнки, як такої, що не пройшла випробування. У такому разi роботодавець зобов'язаний перевести вагiтну жiнку за її згоди на iншу роботу або працевлаштувати в iншого роботодавця.

Джерело: Управління Держпраці у Хмельницькій області

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74590

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21908

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
93931

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35454

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді