Електронний сервіс «Єдиний закупівельний словник»
19 квітня набувають чинності зміни, прийняті до Закону «Про закупівлі» 19 вересня 2019 року (Закон від 19.09.19 р. № 114-IX). Головної метою цих нововведень є адаптація закону до норм та стандартів ЄС за цим питанням.
Із головних змін, що були узгоджені, можна виділити такі як нові терміни, та їх тлумачення (наприклад, спрощена закупівля, вартість життєвого циклу, технічна специфікація до предмета закупівлі, електронний каталог). Також було деталізовано категорії замовників (такі як органи державної влади, установи, організації, підприємства).
Кодекс адміністративних правопорушень також дещо піддався змінам с цього приводу – коригувалися умови накладання та розміри штрафів на представників та керівників замовника.
Варто відзначити, що, згідно нового Закону, всі процедури, розпочаті до 19 квітня підлягають дії Закону до внесення в нього змін (Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі»).
А от для процедур періоду з 19 квітня по 19 липня Закон №922 не поширюватиметься на закупівлі товарів, робіт або послуг, необхідних для запобігання виникненню і поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), відповідно до переліку товарів, робіт чи послуг та порядку їх закупівлі, затверджених КМУ. За результатами такої закупівлі замовник повинен оприлюднити звіт про договір про закупівлю, всі додатки до нього, звіт про виконання договору згідно зі ст. 10 Закону № 922. За недотримання даних вимог відповідальні особи притягаються до відповідальності.
►Організація закупівельної роботи з урахуванням змін ►Порядок проведення спрощених закупівель ►Закупівлі на суму до 50 тис. грн ►Алгоритм проведення процедури відкритих торгів ►Договір про закупівлю ►Державне регулювання та контроль у сфері закупівель ■ КІЛЬКІСТЬ МІСЦЬ ОБМЕЖЕНА■